Ana sayfa Sağlık Zayıfladığınızı Nasıl Anlarsınız?

Zayıfladığınızı Nasıl Anlarsınız?

1956
0
PAYLAŞ
Zayıfladığımı Nasıl Anlarım?
Zayıfladığımı Nasıl Anlarım?

Kilo vermek isteyen milyonlarca insan vardır herhalde dünya yüzeyinde. Türkiye’de de zayıflamak istiyorum diye Google’a yazan insanların sayısı emin olmamakla birlikte zannedersem yüzde 20’ye yakındır. Bu gerçekten çok ciddi bir rakam olup, ülkemizde obezite gibi bir hastalığın ne kadar yaygın olduğunu göstermektedir. TÜİK’in 7 Haziran 2017’de yayınladığı raporda Türkiye’de obez olan kişilerin sayısı 3 yıl öncesine göre yüzde 0.03 düşerek %19,9’dan %19,6’ya düşmüştür. Çok mu fark etmiş? Bizce hayır. Dileyenler şuraya tıklayarak rapora ulaşabilirler.

Zayıfladığımı Nasıl Anlarım?

Birçok kişi yine Google’a “zayıfladığınızı nasıl anlarsınız” yada “zayıfladığımı nasıl anlarım” şeklinde cümleler yazarak kilo verip veremediklerini kontrol etmenin yollarını araştırıyorlar. Biz her zaman uzman kişiler kontrolünde kilo kaybetmenizi tavsiye ediyor olsakta her insanın durumu buna müsait olmayabilir, bazı kimseler evinde egzersiz hareketleri yaparak, yediklerine dikkat ederekte zayıflama programı hazırlayabilir.

Zayıfladığınızı anlamanın yollarından bir tanesi idrarın rengidir. Eğer spor yapıyorsanız, zayıflama harekleri ile yağları yakıyorsanız tuvalete gittiğinizde -eğer bakarsanız- idrar renginin koyulaştığını, hatta bazı insanlarda turuncaya doğru kaydığını görebilirsiniz.  Bu iyi birşey midir? Elbette hayır. İdrar renginin koyu olması toksinlerin vücudunuzda kaldığı, onların yavaş yavaş atıldığı anlamına gelir. Yani spor yaptığınızda bol bol su içmeniz boşuna tavsiye edilmiyor.

Su içmeyi ihmal etmeyin!

Sadece spor yaparken mi? Tabii ki hayır. Normal zamanlarda da vücudun arınması, temizlenmesi için bol miktarda su içilmelidir. Günlük tüketilmesi gereken su miktarı ortalama olarak 2 litre deniliyor olsa da bunu 3 litreye çıkarabilirsiniz. Spor yapıyor yada evinizde en az yarım saat zayıflama egzersizleri yapıyorsanız bunu 3 litrenin üstüne de çıkarabilirsiniz. Zaten su içtiğinizde sürekli lavaboya gitme ihtiyacınız olacak. Bu vesile ile toksinler vücudunuzda çok uzun müddet kalmayıp, dışarıya atılmış olacaktır.

Yorumları Mutlaka Paylaşın!

Bu yazımızda zayıfladığınızı nasıl anlarsınız sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Bu sadece bir yöntemdir. Bunun dışında birkaç yöntem daha bulunmaktadır. İlerleyen günlerde sizler için paylaşmaya çalışacağız. Daha fazla bilgi için takipte kalınız ve tartışmaya katılarak düşüncelerinizi paylaşınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here