Ana sayfa Sağlık Moringa Çayı Faydaları Nelerdir?

Moringa Çayı Faydaları Nelerdir?

1463
2
PAYLAŞ
Moringa Çayı ve Kapsülü Kullanan Kadınlar
Moringa Çayı ve Kapsülü Kullanan Kadınlar

Son günlerde bir moringa çayı füryasıdır almış başını gidiyor. Biz de merak ettik ve araştırmaya karar verdik. Sizler için Google’a ve Yandex’e moringa çayı nedir, faydaları nelerdir, moringa kapsül nasıl kullanılır, kullananlar neler söylemiş bunların hepsini araştırarak kendi yorumlarımızla ürünü değerlendirdik. Gönül isterdiki bunu bir video ile anlatıp, daha kısa yoldan istifade etmenizi sağlamaktı fakat şu anda imkanlar ve durum buna müsaade etmediğinden makale ile yetinmek istedik.

Moringa Çayı Nedir?

Moringa çayı, moringa ağacının yapraklarından elde edilen ve halk arasında mucize ağaç olarakta bilinen bir bitkiden elde edilen zayıflamanın yanı sıra başka sağlık sorunlarını da ortadan kalkmasına yardımcı olan bir bitki çayıdır. Amerika’da da satışı yapılan bu çayın türevleri genel olarak moringa tea olarak bilinmektedir. Wikipedia sitesine göre birkaç dilde farklı şekillerde adlandırılan bu bitkinin tohumundan köküne, yapraklarından sapına kadar yararlanılmaktadır. Daha fazla bilgiye ulaşmak için wikipedia sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Evet. Biliyoruz, Türkiye’de wikipedia sitesine erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir. Birçok kişi ip adreslerini değiştirerek erişime kapatılmış olan sitelere ulaşabilmektedirler.

Moringa Çayı Zayıflatır mı?

Halkımızın en çok merak ettiği konu ise moringa çayının zayıflatma özelliğinin olup olmamasıdır. Birçok sitede -ki bu sitelerin çoğu satış sitesidiri- moringa bitkisinden elde edilen bu çayın zayıflamaya yardımcı olduğu iddia edilmektedir. Bu arada İbrahim Gökçek’in Youtube kanalında moringa çayı ile alakalı yorumlarını dinlemenizi tavsiye ederiz.

Moringa çayı, direkt olarak size kilo verdirmiyor. Bu bitkinin ekstratının farklı işlemlerden geçmesi gerekiyor. İbrahim Gökçek’in ifadesine göre 1 ton çay içseniz de kilo vermenize imkan yoktur. Doğrusunu söylemek gerekirse İbrahim Bey’e katılmamak elde değil. Her zaman söylediğimiz birşey vardır. Dünyanın zayıflama ürünlerini de kullanırsanız, gece gündüz zayıflama çayı da içseniz size bir faydası olmayacaktır.

 1. Spor yapmak
 2. Dengeli beslenmek
 3. Şekerli-Asitli içeceklerden uzak durmak
 4. Fast-food gıdalarını terketmek
 5. Bol miktarda su içmek

Kilo vermenin püf noktası düzenli spor yapmak, dengeli beslenmek, unlu mamülleri azaltmak ve asitli-şekerli içeceklerden uzak durmaktır. Elbette bu kategorileri genişleterek hamburger, cips, gazoz vs.. gibi gıdaları ekleyebilrisiniz. Moringa çayı zayıflatır mı? Direkt olarak değil fakat yukarıda sıraladıklarımızı uygulayarak fayda görmeniz mümkündür.

KIRMIZI PELERİN ÇAYI ŞİKAYET
Bir başka zayıflamaya yardımcı bitkisel ürün olan kırmızı pelerin çayı ile alakalı paylaşılan kullanıcı yorumları için görsele tıklamanız yeterli olacaktır.

Moringa Çayı Faydaları Nelerdir?

Aslında dolaylı olarak bir önceki başlıkta bu sorununda cevabını vermiş olduk. Moringa çayından ziyade moringa bitkisinin ekstratının faydası vardır. Elbette moringa bitkisinden elde edilen çayda etki gösterecektir, faydası olacaktır fakat hangi oranlarda kullanıldığı, çayın nasıl hazırlandığı, içerisinde başka bileşenlerin olup olmadığına bakmak gerekiyor. Birçok internet sitesinde İbrahim Gökçek’in görselleri ve adı kullanılarak moringa çayı satışı yapıldığı iddia ediliyor. Şahsen moringa çayı satış sitelerinde incelediğimiz kadarıyla böyle bilgilere ve görsellere rastlamadık. Büyük ihtimalle telif hakkı nedeniyle yapılan şikayet başvuruları sonrasında sitelerden kaldırılmıştır.

Moringa Çayı Kullananlar

Bu bitkinin içerisindeki güçlü antioksidanlar sayesinde vücudunuzun temizlenmesi, toksinlerden arınması, enerji ihtiyacınızın karşılanması ve bunlara ilave olarak metabolizmanızın hızlandırılması belirtiliyor. Metabolizmayı hızlandırdığından dolayı enerji ihtiyacı artacaktır. Eğer açlık hissetmeye başladığınızda yemek yemezseniz, sadece kahvaltı, öğle ve akşam vakitlerinde -abartmadan- yemek yerseniz arada geçen zamanlarda depolanmış olan yağlarınızın erimesi ihtimal dahilindedir fakat bunun için kimse size bir garanti veremez.

Zayıfladığımı Nasıl Anlarım?
Zayıfladığımı Nasıl Anlarım? Eğer sizde spor yapıyor, diyet yapıyor ve kilo verip vermediğinizden emin olamıyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu nedenle moringa çayı kullananlar başlıklı bu yazımızdan da ürün hakkındaki düşüncelerinizi, yorumlarınızı paylaşabileceğinizi lütfen unutmayınız. Sayfanın yorum alanından insanlar moringa çayı kullanıcı yorumları ve varsa eğer şikayetleri de paylaşıyorlar.

Moringa Çayı Şikayetleri

Kullanımı oldukça basit olan moringa çayının sürekli kullanılması tavsiye edilmiyor. Günde en fazla 2 defa içilmesi tavsiye edilen bu çayın içerisinde kafein olduğu için bağımlılık yapması, vücuda zarar vermesi de söz konusudur. Hatta bazı kişilerin günde en fazla 1 fincan içmesi tavsiye ediliyor. Dilerseniz aktarlardan moringa çayı hazırlamak için materyal satın alabilirsiniz. İnternette araştırma yaparken bir de moringa kapsül diye bir ürüne denk geldik. Bizim şu anda moringa çayı faydaları başlıklı konuda anlattığımız ürün ile moringa kapsül arasında dağlar kadar fark vardır. Farklı ürünlerdir. Lütfen karıştırmayınız.

Eğer varsa ürün hakkında bir şikayet yada eleştiriniz lütfen yorum alanından bu zayıflama çayı hakkında araştırma yapanlar için paylaşınız.

Moringa Çayı Nerede Satılır?

Bu çayı eczaneler satmıyor. Böyle bir ürün sağlık bakanlığı tarafından da onaylanmış değildir. Fakat engellenmişte değildir. O nedenle eczanede satılmıyor. Fakat denetimi sağlık bakanlığı tarafından yapılmayan aktarlardan ve online olarak satın alabilirsiniz. Birçok satış sitesi olduğu için almadan önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda sahte moringa çayı almanız yada sahte olmasa bile kandırılmanız mümkündür.

Moringa Çayı Kullanıcı Yorumları

Bizim şimdilik moringa çayı faydaları başlıklı konuda ürün hakkında söyleyeceklerimiz bu kadardır. Google’a ibrahim gökçek moringa çayı diye yazarsanız karşınıza onlarca video çıkacaktır ve bunları da izlemenizi tavsiye ediyoruz. Siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum alanından paylaşmak istemez misiniz?

GENEL DEĞERLENDİRME
Fiyat
Faydaları
Hazırlanışı
PAYLAŞ
Önceki makaleiPhone 8 Plus Yerine 64 GB iPhone X Geldi
Sonraki makaleSırlı Bitkiler Macunu Nedir?
İnsanlara faydalı olabilmek adına araştırma yapan, öğrendiği bilgileri güzel ülkemin insanlarıyla paylaşmaktan dur olmayan ve mutlaka aşık olunacaksa ille de "vatana olunmalı" diye düşünen bir fakir...

2 YORUMLAR

 1. Türk milleti insanları kandırmaktan, dolandırmaktan ne zaman vazgeçecek? 1 kutu moringa çayı sipariş verdim. Henüz elime ulaşan ne bir kargo var ne de arayıp soran kimse var. Tamam parasını henüz ödememiş olabilirim ama neden kimse bir bilgi vermiyor?

 2. türkiye de ilk kez moringa üretimi yapan kişi benim. antalyanın demre ilçesnde dikimini yaptık.isteyenlere bahçeden evinizi yüzde yüz organik bir şekilde gönderiyoruz.
  iletişim:aydincevik45@hotmail.com
  tel

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here