Ana sayfa Teknoloji $850 Ödediğim iPhone 8 Plus Yavaşladı

$850 Ödediğim iPhone 8 Plus Yavaşladı

348
0
PAYLAŞ
iPhone 8 Plus Neden Yavaşlıyor?
iPhone 8 Plus Neden Yavaşlıyor?

Önceki telefonum iphone 7 plus 32 GB Gold modeliydi. Eşimin telefonu bozulduğundan kendi telefonumu ona verdim ve kendime de bir hevesle iphone X 256 GB aldım. 10 gün kadar deneme amaçlı kullandıktan sonra çok fazla bir farkın olmadığını düşündüğüm için götürüp geri verdim ve onun yerine iphone 8 plus 64 GB aldım. Yaklaşık olarak 1 haftadır kullanıyorum fakat açıkçası kullanırken telefonun yavaşladığını hissediyorum. Özellikle zaman zaman telefonda meydana gelen donmalar canımı sıkıyor ve 10-15 saniye kadar telefon kendine gelmiyor.

iPhone 8 Plus Bildiğin Yavaşladı

Sonrasında biraz araştırınca Apple’ın yeni sürüm çıkardıktan sonra önceki sürümleri kasıtlı olarak yavaşlattığı filan yazıyordu. Elbette bunlar Samsung yada diğer rakiplerin ortaya atmış olduğu iddialar olabilirdi fakat kendi başıma böyle bir durum gelince doğrusu neden olmasın diye düşünmedim de değil. Acaba gerçekten Apple, her ios güncellemesi ile telefonu bilerek yavaşlatıyor mu?

Her neyse. Doğrusu umurumda değil. Götürüp iphone 8 plus 64 GB telefonumu iade edeceğim ve paramı geri alacağım. Şimdilik daha önceden elimde olan eski Samsung telefonumla idare edeceğim gibi görünüyor. Konuyla alakalı Apple’dan bir açıklama gelinceye kadar da yeni bir telefon almayı düşünmüyorum.

Bu arada mevcut iphone 8 plus telefonuma çok fazla uygulama yüklemiş değilim. Mevcut uygulamaların üzerine önceki telefonumda olan Google Maps, Facebook, Twitter gibi sosyal uygulamalar ve 101 okey plus, Clash of Clans gibi 2 tane oyun var. Eğer bu telefon bu uygulamalarla donacaksa zaten satmasınlar. Gidip iphone 5s satsınlar daha iyidir.

Apple Store ile Konuşacağım

Doğrusu son 5 yıldır Apple kullanan biri olarak iphone 8 plus’ın bu kadar yavaş olması beni biraz soğuttu. En yeni modeli olan iphone x için böyle bir problem yoktu. Onda herşey normaldi fakat iphone 8 plus beni zaman zaman çileden çıkarmayı başarıyordu. İade ederken Apple Store’a neden böyle olduğunu soracağım. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Şimdilik hoşçakalınız.

GENEL DEĞERLENDİRME
Tasarım
Performans
Fiyat
PAYLAŞ
Önceki makaleZayıfladığınızı Nasıl Anlarsınız?
Sonraki makaleiPhone 8 Plus Yerine 64 GB iPhone X Geldi
İnsanlara faydalı olabilmek adına araştırma yapan, öğrendiği bilgileri güzel ülkemin insanlarıyla paylaşmaktan dur olmayan ve mutlaka aşık olunacaksa ille de "vatana olunmalı" diye düşünen bir fakir...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here